#vanlife: Hashtag, co stojí za sledování

20.5.2019  |  Cestování  |  Autor: jane

Víte, co znamená #vanlife? Pro většinu z nás to je sice jen jeden z dalších hashtagů, kterých je v době Instagramu nepřeberné množství (i když tento stojí za to sledovat), ovšem pro určitou skupinu lidí označení Van Life znamená způsob jejich života.

Heslo komunity Van Life zní: „Domov máš tam, kde jsi zaparkoval“. Její členové milují jízdu po prázdných silnicích, přenocování pod širákem či posezení u táboráku, u kterého se často s neznámými lidmi, které nikdy předtím nepotkali, dělí o jídlo a vypráví historky. Díky sdílené svobodě a dobrodružství se z cizinců rychle stávají přátelé.

 

 

Instagramový hashtag #vanlife poprvé přidal Foster Huntigton poté, co opustil svou práci u Ralpha Laurena na Manhattanu v roce 2011 a začal cestovat se svým jezdícím domem. Jako kočovník tak žil tři roky, během kterých dokumentoval život na cestách, čímž inspiroval ostatní k podobnému kroku.

V současné době se Foster již usadil v západním Washingtonu, kde si postavil nádherný dům na stroměNa Van Life život ovšem nezapomíná a často se rád ve své dodávce vydá na výlet. Prostřednictvím svého blogu  pak povzbuzuje ostatní, aby neseděli doma a vyrazili ven, kde je čeká dobrodružství.

 

 


Zdroj: mymodrnmet.com