TOP 10 nejpestřejších městeček v Itálii

11.6.2019  |  TOP  |  Autor: mathew

Itálie je proslulá svojí krásou, ale věděli jste, že je její krása tak pestrá? Na těchto fotkách najdete rozmanité barvy - jako v krabici s barevnými pastelkami. Ať už proto, že si potřebujete zpestřit svůj život nebo jen proto, že rádi fotografujete, si určitě nenechte ujít možnost prozkoumat nejbarevnější města Itálie, která doporučujeme navštívit.

 

1. Burano

Burano je ostrov v severní benátské laguně, který Italové často nazývají ostrovem krajky, jelikož už od 16. století se místní obyvatelé specializují na její výrobu. Nejdůležitějším prvkem města jsou však okouzlující pestré domy. Podle starověkých legend to byli právě rybáři, kteří vybírali různé barvy pro své domy, aby je z dálky lépe viděli.

 

Burano je také domovem známých umělců jako Baldassarre Galuppi a Remigio Barbaro.

 

2. Vernazza

Pět pobřežních vesniček - Vernazza, Riomaggiore, Corniglia, Manarola a Monterosso al Mare - je součástí národního parku Cinque Terre, který byl uznán světovým dědictvím UNESCO. Tady nenajdete automobilovou dopravu a prý je možná právě Vernazza nejmalebnějším přímořským městečkem v Itálii.

 

3. Riomaggiore

Riomaggiore se nachází na vysokém útesu a je známa nejenom svojí přímořskou barevnou architekturou, ale i lahodným bílým vínem.

 

4. Procida

Procida je malým ostrovem u pobřeží Neapole v jižní Itálii. Městečko bylo vybráno za filmovou kulisu k mnoha filmům, hlavně kvůli krásnému panoramatu a typické středomořské architektuře. Nejznámějším filmem je "Talentovaný pan Ripley", kde hlavní roli ztvárnili Matt Damon a Gwyneth Paltrow.

 

5. Corniglia

Corniglia je starověká římská vesnička obklopená ze tří stran vinicemi a terasami. Je součástí parku Cinque Terre. Zmínka o ní byla i v slavné novele Giovvanniho Boccaccia "Dekameron" a v románu Jennifer Egan "The Invisible Circus".

 

6. Manarola

Manarola je spojená s Riomaggiore slavnou pěší stezkou, která získala název Via dell'Amore, což znamená "cesta lásky". Až tam budete, nezapomeňte ochutnat místní víno Sciacchetrà. Dokonce i ve starých římských spisech je zmiňována vysoká kvalita vína pocházejícího z tohoto regionu.

 

7. Monterosso al Mare

Monterosso je největší z pěti krásných rybářských vesniček. Nachází se na pobřeží Ligurského moře a je rozděleno na starou a novou část, které spojuje tunel určený hlavně pro chodce. Oblast je známá svými olivami, hroznem, bílým vínem a citronovníky.

 

8. Positano

Positano, vesnička na pobřeží Amalfi, je velmi populární svojí místní specialitou - alkoholickým nápojem "Limoncello" a "L'Albertissimo", které lze dostat pouze v malém stánku u hlavního přístavu.

 

9. Portofino

Portofino navštěvují různé celebrity z celého světa. Například v roce 2012 se tu konal koncert Andrea Bocelliho, který vyšel i na DVD. Chad Kroeger a Avril Lavigne sem zase přijeli  v červenci 2013 na líbánky.

 

V Portfino se také natáčel speciální díl seriálu Top Gear na oslavu 40. narozenin Ferrari Daytona. Richard Hammond závodil na Daytonově Ferrari proti Jamesi Mayovi, který uháněl na nejrychlejší dieselové lodi v historii XSR 48. Závod se jel z Portofino do St. Tropez. Jak to dopadlo, se můžete podívat tady.

 

10. Ponza

Ponza je největším z italských Pontinských ostrovů, které tvoří zbytky vyhaslých sopek v Tyrhénském moři. Ostrov ve tvaru půlměsíce má jedinou větší pláž Spiaggia di Chiaia di Luna a je proslulý svými Modrými jeskyněmi. Ponza je oblíbeným městem filmařů - snad nejslavnější film "Satyricon" zde točil Federico Fellini v roce 1969.