10 návyků, které Vám zlepší partnerský život

22.5.2019  |  Vztahy  |  Autor: jane

Ranní běh, zdravé stravování, čtení dobrých knih. To všechno jsou návyky, díky kterým se náš život zlepšuje. Dobré návyky mohou pomáhat i ve vztazích. Vytvořili jsme pro vás seznam pravidel, díky nimž váš vztah jen pokvete.

 

 

1. Vzájemně se respektujte

Respektování - jeden z nejdůležitějších předpokladů harmonického vztahu, jelikož vyvolává pocit důvěry. Naopak vyjádření neúcty oslabuje důvěru a staví do vztahu bariéry.

 

2. Když jste s partnerem, nenechte se rozptylovat

Kvůli práci a dalším závazkům na sebe páry často nemají čas, což je následně od sebe oddaluje. Najděte si vždy chvilku na svého partnera a nenechte si při tom ničím rušit.

Existuje několik jednoduchých rad: nezapínejte televizi během večeře nebo si vypněte (či alespoň ztište) svůj mobilní telefon, když spolu trávíte čas.

 

3. Uznávejte a oceňujte dobré vlastnosti

Vytvořte si návyk oceňovat dobré vlastnosti svého partnera. Prohloubíte tím citové pouto a partner se s vámi bude cítit opravdu dobře. Naopak neustálé zdůrazňování partnerových nedostatků v konečném důsledku velmi poškozuje vztah … někdy až nenávratně.

 

 

4. Zůstaňte v kontaktu během dne

Většina lidí je už od rána zaneprázdněna, ale ani nabitý program by neměl narušovat váš vztah. Součástí dlouhého a spokojeného vztahu je totiž umění projevit svou lásku i přes vzdálenost. Stačí např. odeslat sms o přestávce na oběd nebo zavolat své drahé polovičce na cestě domů.

 

5. Trávit nějaký čas odděleně

Strávit nějaký čas odděleně může být pro vztah velice zdravé a produktivní. Prohlubuje se při něm úcta i láska a partneři se na společný čas pak více těší. Proto vyrazte sami do kina, na večeři s přáteli nebo si pusťte svůj oblíbený film.

 

6. Odpouštějte nedostatky

Žádný člověk není dokonalý. Nehledejte proto někoho, kdo je dokonalý, ale hledejte někoho, kdo je ideální pro vás. Zdravý vztah je založen na přijetí nedostatků svého partnera a milování ho takového, jaký je.

 

 

7. Vyjadřujte své sympatie

Neváhejte vyjadřovat svou náklonnost k partnerovi. Zdravá frekvence náklonnosti umožňuje posílit vaše vzájemné pouto a v konečném důsledku vytváří silnější vztah.

 

8. Překvapujte svého partnera

Ve vztahu je důležitá i spontánnost, jelikož vyvolává pocity uznání a lásky. Spontánní gesta mohou být velké i malé. Důležité je vašeho partnera překvapit a ukázat mu tím, že je pro vás důležitý. Kterou ženu by nepotěšila např. nečekaně darovaná květina?

 

9. Spolupracujte na svých cílech

V silném a zdravém vztahu mají partneři stejné krátkodobé a dlouhodobé cíle. Pokud nevíte, kam váš vzájemný vztah směřuje, tak si vklidu společně proberte, čeho byste chtěli dosáhnout v následujících 5, 10 nebo 20 letech.

Pamatujte si jednu důležitou věc: nestanovujte si cíle na základě toho, jak si jiní lidé představují váš vztah. Místo toho se zaměřte na to, co bude dělat štastné vás a vaši polovičku.

 

10. Udělejte si srandu ze svých chyb

Vztahy jsou vážná věc, ale to neznamená, že to musí být vážné celou dobu.  Všichni děláme chyby, ale pokud je to aspoň trochu možné, tak je berme s humorem

 


Zdroj: adme.ru, Google.cz