Dubajská policie vlastní nejluxusnější auta světa

9.2.2019  |  Auto-moto  |  Autor: jane

Dubaj, hlavní město Spojených arabských emirátů, je synonymum luxusu. A proto málokoho asi překvapí, že místní policisté jezdí v superluxusních autech, které dokážou překonat rychlost 300 kilometrů za hodinu.

Policisté i jejich auta lidé v Dubaji nemají problém rozpoznat. Uniforma policajtů se skládá ze zeleného baretu, pískových či zelených kalhot a košile. Ženy policajtky pak musí k uniformě nosit ještě šátek. Auta dubajské policie jsou bílo-zelená a mají na sobě zřetelně vyznačené webové stránky a e-mailové adresy. A jakými skvosty se zde strážci zákona prohánějí?

 

10. Nissan GT-R

Nissan GT-R  byl do dubajského vozového parku zařazen v roce 2013 a je považován za jeden z nejlevnějších hlídkových vozů dubajské policie, neboť stojí „jenom“ 100 000 USD. Auto dokáže jet rychlostí 315 km/hodinu a pod kapotou má ukrytý motor o výkonu 545 koňské síly.

 

9. Ferrari FF

Společnost Ferrari čelila velké kritice, když zveřejnila svůj FF čtyřsedačkový model. Fanoušci měli pocit, že firma opustila od svého rozpoznatelného designu a stvořila ošklivý a obyčejně vypadající auto. Ovšem pokud se fanoušci přenesou přes design auta, tak budou ohromeni. Auto dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h v pouhých 3,7 vteřinách a jet rychlostí až 335 km za hodinu, díky čemuž je to nejrychlejší čtyřsedačkové auto na světě. Samozřejmě tomu odpovídá i cena, která přesahuje 300 000 USD.

 

8. Audi R8 V10

Audi R8 V10 sice vypadá docela obyčejně (za což bylo i kritizováno), ale dokáže zrychlit z 0 na 100 km/hodinu za méně než čtyři sekundy a může se pochlubit motorem o výkonu 525 koní.

 

7. Mercedes-Benz Brabus G 700

Brabus, největší tuningová firma na světě, se spojila s Mercedesem a z jejich spolupráce vznikl Mercedes-Benz Brabus G 700. Auto, které má pod kapotou schovaný motor G63, se prodává za cenu okolo 300 000 USD.

 

6. Aston Martin One-77

Jak už název napovídá, tak těchto aut bylo vyrobeno na celém světě pouze 77. Výjimečnost materiálů, ruční výroba a řešení karoserie - to jsou důvody, proč vůz stojí 1 400 000 USD. Dvoudveřové auto se může pyšnit V12 motorem o výkonu 750 koňských sil, díky kterému vůz dokáže jet rychlostí až 354 km/h.

 

5. Mercedes-Benz SLS AMG

Auto s křídlovými dveřmi disponuje motorem V8 o výkonu 539 koňských sil a dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy. Cena SLS AMG přesahuje čtvrt milionu dolarů.

 

4. Bentley Continental Gt

Continental GT je nádherný vůz, který je vybaven Twin-turbo motorem. Svůj skvělý vzhled umocňuje luxusním červeným koženým interiérem. Stejně jako u předchozího auta se cena pohybuje okolo čtvrt milionu dolarů.

 

3. McLaren MP4-12C

V době, kdy dubajská policie přidala tento model do svého vozového parku, začalo být jasné, že disponuje takovou sumou peněz, že neví, co s ní. McLaren MP4-12C je navržený McLaren Automotive a při jeho výrobě byly použité i technologie z Formule 1.

 

2. Lamborghini Aventador

Auto stojící zhruba půl miliónů dolarů je známé především fanouškům videoher, jelikož je v nich tento italský stroj často nabízen. Lamborghini Aventador je dvoudveřové sportovní auto, kterých jezdí po světě asi jen 4000 kusů. Vůž dokáže pokořit hranici 100 km/h za necelé tři vteřiny a pachatelé trestných činů před ním budou mít velký problém ujet, jelikož auto je schopné jet rychlostí až 350 km/h.

 

1. Bughatti Veyron

Poslední auto, které vám představíme, je extrémně drahé, neboť se jeho cena pohybuje ve výši 2 500 000 USD. Bughatti Veyron je sportovní vůz navržený skupinou Volkswagen, který dokáže po dubajských silnicích jet rychlostí až 267 mil za hodinu a může se pochlubit dvěma V8 motory.