3D boty si budete brzo tisknout na domácí tiskárně

11.6.2019  |  Boty  |  Autor: mathew

Věřili byste tomu, že zanedlouho bude možné nechat si přes noc vytisknout pár bot podle posledních moderních trendů?

Například boty Sneakerbot II od španělského designéra jménem Ignacio Garcia jsou vytištěny společností Filaflex 1,75milimetrovým elastickým vláknem, což je voděodolný materiál, který je pevný, ale zároveň zachovává svůj tvar, i když boty zmáčknete a uložíte je do kapsy.

 

 

Jestli má někdo z vás doma 3D tiskárnu, můžete si už teď užívat zázraky nových technologií a stáhnout si soubor pro tisk těchto bot zdarma zde.

Pro ty, kteří zatím nechápou, jak je možné vytisknout boty na tiskárně, se můžou podívat na toto video.

 

 

Osobně si myslím, že experimenty s vytištěním dámských bot zatím vypadají nadějněji. Finský designér Janne Kyttanen vytvořil řadu 3D bot pro ženy ve čtyřech různých stylech. Vytištění každé boty trvá sedm hodin a je velkou výhodou, že je možné si obě boty nechat tisknout najednou na jedné tiskárně.

Kyttanen, zakladatel společnosti Amsterdam Design Studio, byl průkopníkem 3D návrhů a vnímá pohodlí on-line nakupování na zcela jiné úrovni: "Již není třeba trávit hodiny v obchodních centrech hledáním perfektních bot, které ladí s.vašimi šaty."

Obdivovatelky nových tendencí módy si budou moci v budoucnu stáhnout zdarma digitální soubory pro tisk bot, zvolit potřebnou velikost, styl a barvu a nechat si je přes noc vytisknout. Digitální soubory obsahují údaje o velikostech 35 až 40 a možných dostupných stylech: Makedonie - prošpikovaný dírami, styl Facet, styl Leaf a Plan Vanilla v klasickém stylu. Výběr bude v blízké budoucnosti rozšířen o jiné velikosti a styly.