Říjnová Praha po setmění ožije světlem!

27.5.2019  |  Akce  |  Autor: jane

Signal festival je akce, která tahá lidi do ulic a ukazuje jim krásné pražské památky, na které v průběhu roku nemají čas. Festival, který poprvé rozzářil Prahu před dvěma lety, bude letos probíhat ve dnech 15. – 18. října. Během těchto čtyř dnů se jeho návštěvníci budou moct těšit na videomappingy, site-specific projekce, světelné a interaktivní instalace.

Letošní SIGNAL festival představí také řadu novinek v podobě jednosměrné trasy (ta vylepší účastníkům festivalový zážitek), nedělního podvečeru věnovaným rodinám s dětmi či konference SIGNAL Future Forum a vzdělávací platformy TRANSMIT. 

 

 

A co si během festivalu nenechat rozhodně ujít? Pořadatelé vyzdvihují monumentální instalaci Sphere, což je unikátní nafukovací kupole o velikosti pětipatrového domu, která bude postavena na Klárově. Na vnitřní stěnu kopule se bude promítat impozantní 360° audiovizuální show francouzského umělce Joanieho Lemerciera. Další instalaci, kterou byste neměli minout, je sedmdesátimetrové dílo americké umělkyně Janet Echelman, jenž se během festivalu bude vznášet nad hlavami diváků.

 

 

Dále přehlídka světel oživí také Petřínskou rozhlednu, kostel sv. Ludmily na náměstí Míru, park Kampa, Střelecký ostrov, Letenské sady a řadu dalších míst.