Kočovnická rodina učí své dcery žít pravý život

25.5.2019  |  Lidé  |  Autor: Em

Někde ve větrném údolí Patagonie sedí na břehu ledovcového jezera Emily se zkříženýma nohama a dívá se na shluky zasněžených hor schoulených mezi stromy. V náručí drží svou novorozenou dceru Sierru a pevně ji k sobě tiskne, aby zajistila v této oblasti tak nedostatkové teplo. Její manžel Adam připravuje vše potřebné k jednodenní výpravě na hory s jejich prvorozenou Colette. „Když vám Patagonie dá kousek teplé země, můžete se na ni posadit.“ Hlásá titulek rodinného Instragramu.

 

 

Bezpočet nadšených cestovatelů vzalo útokem Internet s nadějí, že svůj kočovný život promění v kariéru dlouhodobého objevování nových míst a blogování. Kalifornský pár Adam a Emily Harteau spolu se svými dvěma dcerami Colette a Sierrou, reprezentují neuvěřitelně důležitou odnož blogerů-cestovatelů, která dává naději mladým rodinám a starším tulákům, že cestovatelský život není určený jen pro bezdětné či dvacetileté bez závazků.

 

 

V roce 2012, když začala Emily s Adamem plánovat výlet do spodní špičky Jižní Ameriky, k Tierra del Fuego, bylo jejich prvorozené Colette pouze 21 měsíců. Původně měla cesta trvat jeden rok, po čtyřech měsících ale zjistili, že úsek, který si pro cestu vybrali, je příliš velký, než aby většinu z něj mohli minout bez povšimnutí. Potřebovali více času, a proto se rozhodli změnit plány a začít s trvalou cestou. 

 

 

Emily a Adam, tak jako mnoho dalších cestovatelů, využívají auto velikosti dodávky vybavené vším potřebným včetně sporáku, umyvadla, rozkládací lavice, lednice, skříně a markýzy, která slouží jako střecha pro jejich mobilní terasu. „Používáme plastovou vanu jako přenosný bazén a švýcarskou armádní solární sprchu, abychom zůstali svěží.“ říká Emily na jejich internetových stránkách. Adam preferuje sprchu v oceánu při surfování. Surfy pro celou rodinu skladuje na střeše jejich dodávky. Vzhledem k tomu, že pro tuto rodinu jsou ceny velmi důležité, kempují většinou na místech, která umožňují pobyt zadarmo.

 

 

Tato rodina má na Instagramu přes 80 000 sledujících a nespočet blogových fanoušků, zahrnujících obyvatele velkoměsta nebo podnikové zombie, kterým dávají příslib svobody. Většina z nich zůstává jen vzdálenými diváky, žijícími zprostředkovaně jen skrz odvahu blogerů jako je Emily s Adamem, kterým nechyběla odvaha odříznout lana a  vydat se do neznáma.