10 nejobvyklejších snů a jejich vysvětlení

25.5.2019  |  Krása a zdraví  |  Autor: jane

Věděli jste, že průměrný člověk má za rok 1460 snů?

Carl Jung, zakladatel analytické psychologie, věřil, že sny nám pomáhají proniknout do našeho podvědomí a snaží se nám poradit a pomoci, podobně jako to dělá terapeut. Sny nám totiž poskytují odpovědi na otázky, o kterých vědomá mysl prostě vědět nemůže.

Následující sny se zdáli již snad každému a někomu se zdají dokonce pravidelně. 

 

 

1. Padání

Padání ve snu je jeden z nejčastějších lidských snů. Snílek obvykle nikdy nedopadne na dno, ale stále klesá, dokud se neprobudí. Odborníci na sny věří, že se vám tento sen zdá, když máte pocit, že nemáte kontrolu nad určitým aspektem svého života nebo vás zasáhly rány v důležité oblasti života. Takovýto sen vám také může naznačovat, že je potřeba opustit v životě něco, co vás drží zpátky.

 

2.  Být pronásledován

Další velmi častý sen, který může být vysvětlován různými způsoby. Nejpopulárnější výklad tvrdí, že ve svém životě musíte čelit něčemu, před čím neustále utíkáte. Vaše podvědomí tímto snem ukazuje, že chce, abyste řešili své obavy místo hledání míst, kde se před nimi ukryjete.

 

3. Nahota v zaplněné místnosti

Tento sen značí pocit zranitelnosti a vystavení. Strach z toho, že vás jiní lidé uvidí bez oblečení, symbolizuje skutečnost, že se stydíte za určitou část své duše, kterou chcete skrýt před ostatními, nebo za tajemství, které nechcete sdílet se světem. Obvykle tento sen nemá nic společného s fyzickým tělem, ale spíše s nejistotou s tím, jak vás ostatní lidé vnímají. Pokud máte takovýto sen často, berte to jako znamení, že je potřeba zapracovat na vašem sebevědomí.

 

4. Létání

Sen o létání značí, že toužíte po svobodě a chcete rozbít řetězy, které vás svazují. Tento sen může být také symbolem úspěchu. Může vám připomínat, že jste nedávno dosáhli jednoho z vašich cílů a nyní se díváte na svět s pocitem úspěchu a pýchy.

 

5. Sexuální touhy/fantazie

Takovýto sen může ukazovat na nenaplněné sexuální sblížení s určitou osobou nebo může vyjadřovat jen to, že se chcete emociálně sblížit s jinou osobou. Sen může symbolizovat váš pocit izolovanosti, samoty. Může také ukazovat na vaše přání, aby vás ostatní více chápali.

 

6. Smrt

Ačkoliv se to zdá, tak smrt nemusí představovat něco negativního, co se vyskytuje ve vašem životě. Tento sen může vyjadřovat pozitivní posun ve vašem vědomí nebo znovuzrození vlastního Já. Konec jedné kapitoly ve vašem životě a začátek té další. Pokud jste se cítili v poslední době uvízlí, tak tento sen může značit nový začátek, který vás čeká v blízké budoucnosti.

 

7. Lidé

Ve vašich snech se mohou objevovat i lidé, které dobře znáte a máte k nim blízký vztah. Takovýto sen může znamenat, že toužíte poznat své vlastnosti, o kterých vaši blízcí mluvili.

 

8. Test ve škole

Máte-li sen o skládání testu ve škole, tak možná máte pocit, že každá vaše myšlenka a jednání je úzce analyzováno. Bojíte se selhání nebo toho, že neuspokojíte ostatní. Tento sen poukazuje na naše vlastní nejistoty a na naši potřebu, se srovnávat s ostatními.

 

9. Cestování

Ať už autem, autobusem, vlakem nebo letadlem, tento sen vyjadřuje vaši potřebu pohnout se v životě. Cítíte se nespokojení a toužíte po nějaké velké změně ve svém aktuálním životě. Sen také může značit, že se snažíte utéct před sebou, jelikož se bojíte toho, co byste mohli objevit.

 

10. Být v autě mimo kontrolu

Tento sen symbolizuje nedostatek kontroly nad vlastním životem. Nabádá k tomu, aby jste začali pracovat na těch aspektech vašeho života, u kterých máte pocit, že je nemůžete efektivně řídit.