Těšte se na "Ferrari Land" v Evropě!

12.6.2019  |  Cestování  |  Autor: mathew

Máme skvělou zprávu pro velké nadšence značky Ferrari! Už v roce 2016 si budete moci udělat výlet do tematického zábavního parku "Ferrari Land", který bude postaven ve Španělsku.

Italská automobilka oznámila, že propůjčí svoje jméno v pořadí druhému tematickému parku „Ferrari Land", který bude postaven venture capital společností Investindustrial nedaleko od Barcelony. První podobný projekt byl realizován v.roce 2010 v Abu Dhabi a získal neuvěřitelný úspěch díky svým nevšedním zábavním atrakcím jako "cesta do srdce Ferrari 599" nebo "skutečný zážitek v F1".

 

 

Oproti parku v Abu Dhabi, který má celkovou plochu 200.000 m2, nebude "Ferrari Land" tak velký, bude mít rozlohu jenom 75.000 m2, ale v evropském parku se plánuje postavit nejrychlejší vertikální akcelerátor. Další zajímavostí bude první tematický pětihvězdičkový hotel Ferrari s 250 pokoji. Cena projektu se odhaduje na 100 milionů eur.

 

 

Andrea Perrone, generální ředitel Ferrari Brand, v oficiálním prohlášení společnosti uvádí: "Po úspěchu Ferrari World v Abu Dhabi jsme obdrželi mnoho požadavků na vývoj dalších zábavních parků."

Společnosti se daří vydělávat peníze prodejem svého jména nejen v zábavních parcích, ale i ve spolupráci s dalšími značkovými firmami jako Hublot (hodinky) nebo Puma (móda). V loňském roce vydělalo Ferrari na prodeji svého jména celkem 54 milionů eur.